Chokery - HIT czy KIT?

Chokery - HIT czy KIT?

Moda jest jak bumerang, lubi się powtarzać. Więc nic dziwnego, że do łask powróciły tak uwielbiane w latach ‘90 chokery. Nazwa choker pochodzi z języka angielskiego i oznacza „dusić”, więc w Polsce przyjęło się też określenie tej biżuterii jako dusik. Ale, ale… spieszymy z wyjaśnieniem, że dobrze dobrany choker nie dusi, a na pewno dodaje charakteru.

Chokery mogą być wykonane z łańcuszka, aksamitki, koronki, satynowej tasiemki, sznurka, elementów metalowych lub rzemienia. Mogą być też dodatkowo ozdobione zawieszkami, ćwiekami, czy też kamieniami Swarovskiego, zależnie czy mają być bardziej delikatne i kobiece, czy też bardziej rockowe i wyzywające.

Największą miłośniczką chokerów jest chyba Rihanna, która nosi przeróżne ich rodzaje, ale najczęściej wybiera te w stylu obroży wykonane z czarnej tasiemki i ozdobione zawieszką w kształcie krzyża. Chokery chętnie nosi też jedna z najsłynniejszych amerykańskich celebrytek, czyli Kim Kardashian, oprócz niej także młoda córka byłego prezydenta USA - Sasha Obama.

Chokery pokochały też polskie gwiazdy. Można w nich zobaczyć: Maffashion, Paulina Sykut-Jeżyna, Natalia Klimas, Jessica Mercedess, Marta Żmuda-Trzebiatowska, Natalia Siwiec.

Do letniej stylizacji najlepiej wyglądają cienkie łańcuszkowe chokery, deliktanie zdobiące szyję. Najciekawsze motywy w formie zawieszek, które są uwielbiane przez gwiazdy i nie tylko to: krzyżyk, gwiazdka i serduszko.

Dlaczego chocker?

  • nietuzinkowy przykuwający uwagę wygląd
  • możesz wyrazić siebie na wiele sposobów
  • podkreśla Twoją urodę

Gdzie można znaleźć chockery? Odwiedź naszą stronę poświęconą chockerom.

Przejdź do góry