Sygnet – idealna biżuteria dla mężczyzny z klasą

Sygnet – idealna biżuteria dla mężczyzny z klasą

Sygnety wspaniale prezentują się na dłoni każdego mężczyzny. Pierścienie wykonane ze złota, srebra lub tytanu, proste, zdobione naturalnymi kamieniami lub grawerem, są idealnym dodatkiem podkreślającym styl współczesnego mężczyzny.

Sygnet - wyznacznik eleganckiego mężczyzny

Sygnet to element męskiej biżuterii, który od tysiącleci kojarzony jest z symbolem władzy. W Starożytności nosili go faraonowie, dostojnicy greccy oraz cesarzowie Rzymu. W dobie renesansu i baroku męskie pierścienie na stałe zagościły na dłoniach dostojników kościelnych i państwowych. W dwudziestoleciu międzywojennym sygnety były często noszone przez oficerów polskiego wojska oraz arystokratów, którzy wybierali modele z wizerunkiem herbu rodziny.

Sygnety wspaniale prezentują się na dłoni każdego mężczyzny. Wykonane ze złota lub srebra okazują się dopełnieniem codziennego wizerunku eleganckich panów. Aktualnie sygnety powracają do łask, choć stanowią nieoczywisty element męskiej biżuterii. W ofercie salonów jubilerskich SEZAM proponujemy panom niezwykle eleganckie złote sygnety zdobione grawerem lub kamieniami (czarnym onyksem, agatem, karneolem oraz diamentem) oraz modele z kolekcji biżuterii patriotycznej. Szczególnie te ostatnie cieszą się niesłabnącą popularnością, zwłaszcza sygnet marszałka Piłsudskiego – wykonany z żółtego i białego złota, zdobiony symbolem Orła w Koronie. Pierścienie z wizerunkiem polskiego godła to pamiątka na pokolenia, która może być wzruszającym prezentem na zakończenie pracy, rocznicę, jubileusz zawodowy lub urodziny.

Obok tradycyjnych modeli wykonanych ze złota proponujemy także sygnety srebrne, które idealnie uzupełnią stylizacje młodszych mężczyzn oraz tytanowe obrączki – doskonałe dla panów ceniących sobie nowoczesny, elegancki styl.

Przejdź do góry