Jak dobrać biżuterię do sylwetki?

Jak dobrać biżuterię do sylwetki?

Zazwyczaj dużo czasu poświęcamy na dobór strojów i rodzajów makijażu do naszej sylwetki. Czytamy liczne porady, rozmawiamy ze stylistkami. I bardzo dobrze.  Różnimy się między sobą i nie wszystko, co dobrze leży na koleżance również i nam zapewni znakomity wygląd. Aby perfekcyjnie dopełnić całość naszego image powinnyśmy również pomyśleć o pasującej do nas biżuterii. Przede wszystkim najważniejszy jest umiar oraz to, aby wszystkie elementy biżuterii współgrały ze sobą, a nie konkurowały. Nie łączmy zatem np. stylu retro z fashion, czy też szlachetnego złota ze sztucznym plastikiem.

W obecnym artykule chcemy się przede wszystkim skupić na  doborze biżuterii do sylwetki.  

Filigranowa sylwetka

Dla kobiety o drobnych kształtach najodpowiedniejsze będą dodatki również drobne i delikatne. Biżuteria o masywnych kształtach będzie nadmiernie przytłaczać. Natomiast  ażurowe formy, drobne łańcuszki, wisiorki z jednym kamieniem czy wąskie bransoletki z pewnością dodadzą uroku. Jeśli jednak marzymy o większym elemencie to wybierzmy jeden szerszy pierścionek, który optycznie pogrubi palec.

Masywna budowa ciała

Dla kobiet o krąglejszych kształtach wyznacznikiem doboru jest wzrost.

Panie o niskim wzroście niestety nie mogą pozwolić sobie na nadmiar biżuterii. Tutaj podstawą jest minimalizm. Najodpowiedniejsze będą formy podłużne i lekkie, natomiast zdecydowanie unikamy tych okrągłych. Możemy śmiało wybierać elementy łańcuszkowe i drobne kryształki.

Zdecydowanie największy wybór mają Panie o wysokim wzroście i masywniejszych kształtach. Dla nich ekstrawagancja nie jest przeciwwskazana. Wszelkie wyszukane wzory i kształty będą ładnie prezentowały się na tego typu posturze. Pamiętajmy jednak, aby nie przesadzić z ilością i nie łączyć zbyt różnorodnych form i kolorów.

Przejdź do góry