Salvatore Ferragamo

Salvatore Ferragamo S.p.A. to włoska firma z branży dóbr luksusowych z siedzibą we Florencji we Włoszech. Specjalizuje się w obuwiu, galanterii skórzanej, szwajcarskich zegarkach i odzieży męskiej i damskiej. Salvatore Ferragamo wyemigrował z południowych Włoch do USA, najpierw do Bostonu, a następnie w Kalifornii w 1914 r. W 1923 r. Otworzył Ho...

Salvatore Ferragamo S.p.A. to włoska firma z branży dóbr luksusowych z siedzibą we Florencji we Włoszech. Specjalizuje się w obuwiu, galanterii skórzanej, szwajcarskich zegarkach i odzieży męskiej i damskiej. Salvatore Ferragamo wyemigrował z południowych Włoch do USA, najpierw do Bostonu, a następnie w Kalifornii w 1914 r. W 1923 r. Otworzył Hollywood Boot Shop i zrobił buty dla gwiazd filmowych, takich jak Joan Crawford i Gloria Swanson, a także do filmów.

W 1938 r. kupił Palazzo Spini Feroni, jeden z wielkich pałaców we Florencji. Mieści się w niej flagowy sklep firmy oraz muzeum poświęcone życiu i pracy Ferragamo.

Firma rozkwitła po II wojnie światowej, zwiększając zatrudnienie do 700 rzemieślników produkujących 350 par ręcznie robionych butów dziennie. Po śmierci Salvatore w 1960 r. Jego żona Wanda przejęła prowadzenie firmy i rozszerzyła działalność o okulary , perfumy, paski, szaliki, torby, zegarki i gotowe linie odzieży.

Salvatore pracował z gwiazdami filmowymi i celebrytami od najwcześniejszych dni w Hollywood. Klientami na przestrzeni lat byli Audrey Hepburn, Sophia Loren i Greta Garbo a także Andy Warhol, Lil Uzi Vert, Grace Mugabe i Diana Księżna Walii. Firma wykonała słynne torebki Margaret Thatcher.

Zegarki Salvatore Ferragamo wyróżnia:
Logo Salvatore Ferragamo w kolorze srebrnym na pasku.
Czerwona koronka w damskiej kolekcji.
Litera „F” na koronce w męskiej kolekcji.
Element Gancini pojawia się na tarczy zegarka.
Charakterystyczny dla Ferragamo element Gancini pojawia się na zapięciu.
Grawer „Palazzo Feroni” muzeum we Florencji poświęcone Ferragamo.

Więcej

Salvatore Ferragamo 

Jest 11 produktów.
Pokazuje 1 - 11 z 11 elementów

Przejdź do góry