Salvatore Ferragamo

Zegarki Salvatore Ferragamo

Brak produktów w tej kategorii.

Salvatore Ferragamo S.p.A. to włoska firma z branży dóbr luksusowych z siedzibą we Florencji we Włoszech. Specjalizuje się w obuwiu, galanterii skórzanej, szwajcarskich zegarkach i odzieży męskiej i damskiej. Salvatore Ferragamo wyemigrował z południowych Włoch do USA, najpierw do Bostonu, a następnie w Kalifornii w 1914 r. W 1923 r. Otworzył Hollywood Boot Shop i zrobił buty dla gwiazd filmowych, takich jak Joan Crawford i Gloria Swanson, a także do filmów.

W 1938 r. kupił Palazzo Spini Feroni, jeden z wielkich pałaców we Florencji. Mieści się w niej flagowy sklep firmy oraz muzeum poświęcone życiu i pracy Ferragamo.

Firma rozkwitła po II wojnie światowej, zwiększając zatrudnienie do 700 rzemieślników produkujących 350 par ręcznie robionych butów dziennie. Po śmierci Salvatore w 1960 r. Jego żona Wanda przejęła prowadzenie firmy i rozszerzyła działalność o okulary , perfumy, paski, szaliki, torby, zegarki i gotowe linie odzieży.

Salvatore pracował z gwiazdami filmowymi i celebrytami od najwcześniejszych dni w Hollywood. Klientami na przestrzeni lat byli Audrey Hepburn, Sophia Loren i Greta Garbo a także Andy Warhol, Lil Uzi Vert, Grace Mugabe i Diana Księżna Walii. Firma wykonała słynne torebki Margaret Thatcher.

Zegarki Salvatore Ferragamo wyróżnia:
Logo Salvatore Ferragamo w kolorze srebrnym na pasku.
Czerwona koronka w damskiej kolekcji.
Litera „F” na koronce w męskiej kolekcji.
Element Gancini pojawia się na tarczy zegarka.
Charakterystyczny dla Ferragamo element Gancini pojawia się na zapięciu.
Grawer „Palazzo Feroni” muzeum we Florencji poświęcone Ferragamo.

Przejdź do góry